Hakkımızda

Biz Kimiz
SciMentors; bilimsel makale değerlendirme ve yayınlanma sürecinde yüksek kaliteli ve güvenli bir servis sunmayı hedefleyen bir kuruluştur.
Yazdığınız makalede size yardımcı olmak için varız.
Bilimin farklı disiplinlerinde çalışan, yüksek impakt faktörlü dergilerde yayınları olan ve bu dergilerde hakemlik yapmakta olan araştırmacı bilim insanları ile birlikte çalışıyoruz. Çalışma arkadaşlarımız ana dili İngilizce olmayan yazarların makalelerinin düzenlemesine yardımcı olacak deneyime sahiptir.
Misyon ve Vizyon
Misyon
Bilimsel makale değerlendirme ve yayınlanma sürecinde yüksek kaliteli ve güvenli bir servis sunmaktır.

Vizyon
Bilginin üretilmesi ve yayılmasında; araştırmacılara evrensel ölçüde destek sağlayan bir kuruluş olmaktır.
İlkelerimiz
* Açıklık: süreçlerin izlenebilir olması, kolay anlaşılır fiyat politikası
* Kalite: Yüksek kaliteli ve sürekli hizmet
* Deneyim: Makale konusu ile eşleştirilmiş hakem ve editör seçimi
* Hızlı servis: Önerilen sürede hizmetin sunumu
* Güvenlik: Korunmuş online hizmetler, SSL, antivirüs, firewall
* Veri gizliliği: Oluşturulan kurumsal mimari kapsamında kişisel veri ve bilgilerin gizliliği korunur, üçüncü kişilere aktarılmaz.

Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, ESCMID fellow

SCImentors Kurucusu ve Yöneticisi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Kinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında 1991-2016 yılları arasında başkan olarak görev yapmış olan Hakan Leblebicioğlu 1994 yılında doçent, 2000 yılında ise profesör olmuştur.

Hakan Leblebicioğlu, World Association of Medical Editors (WAME), Committee of Publication Ethics (COPE), American Society for Microbiology (ASM), European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases ESCMID Study Group for Viral Hepatitis (ESGVH) üyesi, (ESCMID) Study Group for Travel Medicine and Migration (ESGTIM) onursal başkanı ve Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD) önceki başkanıdır. TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Araştırma Grubu (2004-2010) ve Tıpta Uzmanlık Kurulu (2008-2011) çalışmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı rehber hazırlama komitesi üyesi ve danışmanıdır.

Annals of Clinical Microbiology and Antimicrobials Dergisi kurucusu ve baş editörü, Travel Medicine and Infectious Disease editörüdür.

Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu’nun ulusal dergilerde yayınlanmış 76 makalesi, uluslararası dergilerde basılmış 175 yayını, 21 kitap editörlüğü ve 56 kitap bölümü mevcuttur. Üç uluslararası kitapta bölüm yazarıdır. Yayınlarına Science Citation Index (SCI) kapsamındaki dergilerde 5025 atıf yapılmıştır (1 Ekim 2022). H indeksi 39’dur.

Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, kişisel gelişim, iletişim ve sunum teknikleri, proje ve makale yazımı konularında ulusal ve uluslararası eğitimler vermiş, kurslar düzenlemiştir. “Akademisyenin El Kitabı” editörüdür.